Edicions anteriors

19 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2018

Premi Ciutat d’Esplugues: Gerro Oil Spo 01, Albert Montserrat Balcells

Premi Angelina Alós: Koujo, Chisato Kuroki

Premi Pujol i Bausis: Comunidade, Alberto Vieira

Premi del públic: Heavy Rain, Yu Cheng Chung

Jurat: Maria Bofill, ceramista, Montse Frisach, crítica d’art i Pilar Vélez, directora del Museu del disseny de Barclona

CATÀLEG ONLINE

18 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2016

Premi Ciutat d’Esplugues: Metamorphosis, Irina Razumovskaya

Premi Angelina Alós: La niña invisible, Sophie Aguilera Lestar

Premi Pujol i Bausis: Flux, Ruth Cepedano García

Premi del públic: Balancín, Juan Fernández

Jurat: Madola, ceramista, Josep M. Cadena, crític d’art, Jordi Serra, ceramista

CATÀLEG ONLINE

17 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2014

Premi Ciutat d’Esplugues: En nome do pai, Ana Creuz i Betania Pires

Premi Angelina Alós: La Verdad, Xavier Montsalvatge

Premi Pujol i Bausis: Ímpetu, Lourdes Riera Rey

Premi del públic: ¡Vira!, Alberto González Bustos

Jurat: Rosa Cortiella, ceramista, Alex Mitrani, crític d’art, Emili Sempere, ceramòleg

16 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2012

Premi Ciutat d’Esplugues: Auf, Nuri Negre Herzing

Premi Angelina Alós: Formas Abatidas XII, Gregorio Peño Velasco

Premi Pujol i Bausis: Waves, Simcha Even Chen

Jurat: Claudi de José Gomar, modelista i president de l’ACC, M.Teresa Capeta Brossa, ceramista, Claudi Puchades, crític d’art

15 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2008

Premi Ciutat d’Esplugues: Recuerdos insolubles, Rafaela Pareja Ribera

Premi Angelina Alós: Bicho número 2, Francesca d’Aflonso

Premi Pujol i Bausis: Composició a l’espai, Lluís Maria Fornaguera Nadal

Jurat: Antoni Cumella, ceramista, Gemma Amat i Broto, directora d’artesania de Catalunya, Sergi Balaguer, arquitecte, Pilar Parcerisas , crítica d’art,  Isabel Barba Formosa, ceramista

14 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2006

Premi Ciutat d’Esplugues: S/T2, Juan Ortí García

Premi Angelina Alós: Jardí exotique, Bibiana Martínez Torrecilla

Premi Pujol i Bausis: S/T, Myriam Jiménez Huertas

Jurat: Madola, ceramista, Enric Mestres Esteller, ceramista, Rosa Pera, crític d’art, Martín Ruiz de Azúa, dissenyador industrial, Martín Ruiz de Azúa, dissenyador industrial, Jordi Serra, ceramista

13 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2004

Premi Ciutat d’Esplugues: Camino a l’eden, Conxa Régné Piñol

Premi Angelina Alós: Fat-Fat-fat, Alison Tinker

Premi Pujol i Bausis: Polidres en descomposició, Joan Serra Carbonés

Jurat: Lluís Castaldo París, ceramista, Joan Carrillo, ceramista, Pere Noguera, artista, Lluís Pau, dissenyador i professor d’art, Mercè Vidal , professora de l’UB

12 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2002

Premi Ciutat d’Esplugues: Sense títol, Maria Bosch Perich

Premi Angelina Alós: Inventaris d’existènciaII, Vicent Roda Cardona

Jurat: Jordi Aigudè, ceramista, Mª Antònia Casanovas, conservadora, Claudi Casanovas, ceramista, Jaume Vidal, crtíc d’art, Maria Bofill, ceramista

11 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 2000

1r Premi: La clave, Sofia Porcar Ramírez

2n Premi: Dregs, Francesca Muñoz Moraga

3r Premi: Sense títol, Joaquim Espuny Aguiló

Jurat: Antoni Cumella, ceramista, Rosa Amorós, professora escola Massana i ceramista, Conxita Oliver, crítica d’art, Jordi Serra, ceramista

10 Biennal de ceràmica d’Esplugues Angelina Alós 1998

1r Premi: Trencar la nit, Mònica Serra Brugada

2n Premi: Urnas, Koro Martínez Rodriguez

3r Premi: Amb el pas del temps, Laura Niubó Prat

Jurat: Madola, ceramista, Joan Llorens Gardy, ceramista, Joseph Corredor-Matheos, crític d’art, Antoni Moragas, arquitecte

9 Biennal de ceràmica d’Esplugues 1996

1r Premi: Y Ching, Agnès Farré Subirada

2n Premi: Sense Títol, Rosa Cortiella Campabadal

3r Premi: Añoranza, Antolín Flórez Gutiérrez

Jurat: Angelina Alós , ceramista, Dolors Giralt, directora del Museu de ceràmica de Catalunya, Joan Llorens Gardy, ceramista, Josep M. Cadena, crític d’art, Rafael Bartolozzi, pintor

8 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1994

1r Premi: Ceràmica Inutil·litària, Isabel Barba Formosa

2n Premi: Sense títol, Jacint Comellas García

3r Premi: Rei i Reina, Àlex Terma

Jurat: Angelina Alós , ceramista, Benet Ferrer, ceramista, Eduard Carbonell, director MNAC, Arcadi Blasco, ceramista, Francesc Miralles, crític d’art

7 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1992

1r Premi: Sense títol, Rafael Ignacio Pérez Fernandez

2n Premi: Secretos, Goretti Beaskoa Guix

3r Premi: Mesures, Mónica Serra Brugada

Jurat: Angelina Alós, ceramista, Oriol Bohigas, arquitecte, Olga Spiegel Martín, crítica d’art, Maria Bofill, ceramista

6 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1991

1r Premi: Sense títol, Juan Antonio Jiménez Fraca

2n Premi: Els colors de Jalónica, Elena Montañés García

3r Premi: Stratos, Raúl Óscar Abrain Gracia

Jurat: Angelina Alós , ceramista, Madola, ceramista, Trinidad Sánchez Pacheco, ceramista, Cesáreo Rodríguez Aguilera, crític d’art, Joan Mora Soler, escultor

5 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1990

1r Premi: Codi , Daniel Franco Ruiz

2n Premi: Venus-Càntir, Carme Gené Navinés

3r Premi: Sense títol, Francisco Palomo Jiménez

Jurat: Angelina Alós , ceramista, Joan Llorens Gardy, ceramista, Robert Llimós, pintor, Xavier Corberó, escultor, Ferran Renau Yuste, arquitecte

4 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1989

1r Premi: Sense Títol, Albert Casañé López

2n Premi: Compass Pere Jimenez Huertas

3r Premi: Sense Títol, Matías Ponce Caballero

Jurat: Angelina Alós , ceramista, Josep M. Cadena, crític d’art, Rafael Bartolozzi, pintor, Salvador Riera Fábregas, galerista, Antonio Vivas director de la revista Cerámica

3 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1988

1r Premi: Columna 19, Montse Sánchez Giralt

2n Premi: Tumi, Albert Casañé López

3r Premi: Comunicación Circular, Charo Gómez Muñoz

Jurat: Angelina Alós, Alfon Milà, arquitecte, Joan Carrillo, ceramista, Arcadi Blasco, ceramista, Francesc Miralles, crític d’art

2 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1987

1r Premi: Quilla, Pep Fajardo – Torrens (Barcelona)

2n Premi: Tres Sabios, Minoru Shiraishi Nakane ( Barcelona)

3r Premi: Espacio 3, Julia García Riva (Barcelona)

Jurat: Angelina Alós, Jordi Aigudè, ceramista, Rosa Amorós, professora escola Massana i ceramista, Joseph Corredor-Matheos, crític d’art, Jordi Serra, ceramista

1 Premi de ceràmica Vila d’Esplugues 1986

1r Premi: Sense títol, Neus Coll Mercader (Reus)

2n Premi: Marbre, Elena Montanés Garcia (Barcelona)

3r Premi: Barcelona II, Glòria Martín Azcona (Barcelona)

Jurat: Angelina Alós, Dolors Giralt Quintana, directora del Museu de ceràmica de Catalunya, Martí, escultor, Daniel Giralt Miracle, crític d’art, Xavier Corberó, escultor

X